Zimní kempy v ČR i zahraničí

Pokud vás nebaví spát po hotelech a hledáte trochu dobrodržství při zimních radovánkách, proč nevyužít na cestu do hor karavan? Některé kempy fungují i v zimě a tento článek je věnovaný právě jim! Sepsali jsme seznam těch, které jsou otevřené a zároveň vám poskytnou patřičný komfort.

Zimní sezóna je momentálně v plném proudu a kdo dává přednost spíše dobrodružství před hotelovými komplexy či penziony, může nakrásně obytným vozem vyrazit ať už do tuzemských či zahraničních horských středisek. Kempy, které jsou otevřeny během zimní sezóny jsou na toto období připravené, a tak není nutné se čehokoliv obávat. I přesto, že se nejedná o hlavní sezónu, je lepší si místo v kempu zarezervovat dopředu. Občas lze samozřejmě najít i místa, kde můžete stát „na divoko“, ale znamená to zejména obejít se bez elektrické přípojky, což není v zimních měsících úplně ideální, neboť bude vzhledem k vytápění spotřeba vyšší. Nutno předem upozornit, že v Česku tento typ dovolené (karavanem v zimě) není moc trendem, a proto otevřených kempů moc není, zde uvádíme alespoň nástin.

 1. Sedmihorky, Turnov
 2. Zákoutí, Deštné v Orlických horách
 3. Jiskra, Harrachov
 4. Tanvaldská kotlina, Tanvald

Zahraniční zimní kempy jsou mnohem rozšířenější. Většina z nich poskytuje lázně, bazén, nebo dokonce aquaparky, saunu, dětské hrací koutky apod. Díky tomu je také nutné počítat s vyšší cenou. Samozřejmě lze ale najít vhodnou cenovou alternativu.

Německo

 1. Allgäu, Füssen – Camping Hopfensee
 2. Harz, Braunlage – Camping Hohe Tannen
 3. Sauerland, Winterberg – Campingpark Hochsauerland

Francie

 1. Le Champdu Moulin, Vénosc
 2. HuttopiaBourg-St-Maurice, blízko areálu Les Arcs
 3. L'Escale, blízko Annecy, Ženevy, Chamonix

Itálie

 1. Caravan Park Sexten, jižní Tyrolsko
 2. Camping Catinaccio Rosengarten, Val di Fassa
 3. Caravan Park, blízko areálu Schnalstal

Rakousko

 1. Vorarlberg – luxusní záležitost
 2. Camping Natterer See, nedaleko Innsbrucku
 3. Camping Grubhof, Lofer

Švýcarsko

 1. Camping Eigernordwand, Grindelwald
 2. Camping Jungfrau, Lauterbrunnen
 3. Camping Pradafenz, Churwalden