V zimě za teplem po Evropě

Ačkoliv není zima úplně typickým obdobím, kdy vyrazit ven na dovolenou, napsali jsme pár řádků a tipů kam vyjet, pokud prahnete po slunečném počasí!

Zima je oficiálně tady a i když tedy není příznačnou sezónou pro dovolenou v karavanu, přesto se dá těchto měsíců krásně využít a vyrazit, byť jen na pár dní, například na české hory, nebo do nedalekého Rakouska. V tomto článku se ale společně podíváme na to, kam vyrazit po Evropě v zimním období v případě, že dychtíte po teplém a slaném vzduchu. Existuje totiž spousty kempů, které jsou otevřené po celý rok. Využijte také toho, že ceny jsou v tomto období, tedy mimo hlavní sezonu, velmi nízké, ať už za půjčení karavanu nebo kempy.

  1. Andalusie, Španělsko: Španělsko je nejoblíbenějším zimním cílem Evropy pro karavanisty. To je způsobeno především tím, že je nejteplejším místem pro strávení zimy a jen málo lidí využívá ve svých vozidlech topení. Jižní pobřeží Španělska je téměř tak teplé jako Algarve a je ideální pro zimní kempování v karavanu, kromě toho,pobřeží Středozemního moře se vyhýbá většina atlantských bouří.
  2. Algarve, Portugalsko: nejteplejší místo v zimě pro karavanisty, většina dnů je opravdu slunečných. Z tohoto důvodu je velmi oblíbený a některé oblasti mohou být poměrně přeplněné. Najdou se ovšem tací, kteří přeplněné destinace přímo vyhledávají, neboť se necítí v dané oblasti „sami“ a mohou se seznámit. Pozdní prosinec a leden jsou nejchladnějšími měsíci v roce, v noci mohou být i velmi nízké teploty, proto je lepší být vybaven peřinami. Výhodou je také to, že Portugalsko je v zimním období nejlevnější možností.
  3. jižní Francie: ačkoliv se nejedná o tak teplou destinaci jako výše zmíněné, je mezi lidmi velmi oblíbená, i přes to, že zůstává na žebříčku jako jedno z nejdražších míst jižní Evropy. Výhodou je také to, že můžete spát téměř kdekoliv, neboť je ve Francii povolené kempovat i mimo kempovací zařízení.
  4. Řecko: pokud máte delší volno a nevadí vám vzdálenější oblast, jižní část Řecka je mezi karavanisty opravdu populární. Vynikající jídlo, příznivé počasí, slušné ceny. Čím jižněji se vydáte, tím tepleji budete mít. Mezi doporučovaná místa v zimě patří jižní část pevninské oblasti včetně Athén, z ostrovů pak Rhodos a Kréta. V Řecku je zakázané kempovat mimo vyhraněná místa.
  5. Itálie: její nejteplejší oblastí je samozřejmě Sicílie, která je ale relativně vzdálená a v tomto období může být také trochu plná. Nevýhodou Itálie je bezesporu naprostý zákaz kempování mimo kempovací zařízení. Vyvažuje to ovšem skvostné víno i tamní pokrmy.